Home > Aktualności > Historyczna zabawa podczas Dni Otwartych

Turyści z całego świata i mieszkańcy Świdnicy wzięli udział 12 i 13 maja w przygotowanych przez parafię wydarzeniach z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Wolontariusze zapraszali do wspólnej historycznej zabawy, której akcja rozgrywała się na placu Pokoju.

Młodzież, aby odgadnąć zagadki Questu „Tajemnice placu Pokoju” musiała poznać wszystkie zakamarki zabytkowej przestrzeni. Najmłodsi razem z rodzicami spacerując po placu Pokoju z mapką w ręku odkrywali „Skarby Kościoła Pokoju”. Obie gry zostały przygotowane w związku z realizacją programu kulturowego dla właśnie realizowanego przez parafię norweskiego projektu „Luterańska enklawa…”.

– Już trzeci rok z rzędu zaangażowaliśmy się w akcję Dni Otwartych pokazując nasz projekt przebudowy i remontu dawnego domu dzwonnika przy placu Pokoju 1 na Centrum Promocji i Partnerstwa UNESCO. Dzięki dofinansowaniu w ramach RPO dla Województwa Dolnośląskiego 2007-2013 uratowaliśmy cenny zabytek wchodzący w skład enklawy Kościoła Pokoju, a po remoncie otworzyliśmy dla zwiedzających kolejny obiekt na placu Pokoju – tłumaczy Bożena Pytel koordynatorka rewitalizacyjnych projektów parafii.

Na parterze Centrum UNESCO znajduje się wystawa „Wiara jak serce ze spiżu. Skarby Kościoła Pokoju”, która jest adresowana do tych, którzy zwiedzając zabytki poszukują informacji bardziej szczegółowych, chcą zobaczyć więcej.