Home > Aktualności > Pani minister na emporze

Jestem pod wrażeniem postępu prac renowacyjnych. Serdecznie gratuluję i dziękuję wszystkim, którzy dbają o to wyjątkowe miejsce”, napisała w kronice Monika Smoleń, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, która gościła 3 sierpnia 2015 w Kościele Pokoju.

Gospodarz obiektu, ks. bp Waldemar Pytel oprowadził ją po świątyni, która od kilku lat przechodzi gruntowny remont. Środki z Ministerstwa Kultury i z funduszy norweskich pozwoliły już na odnowienie m.in. ambony, ołtarza i prospektu organowego, ale zdaniem specjalistów ponad 80 procent obiektu wciąż jest w alarmującym stanie.

minister smolen

Pani minister była zaskoczona coraz bardziej jaśniejącym wnętrzem– ostatni raz była tu kilkanaście lat temu i zapamiętała je wyłącznie w szarozielonej tonacji.

Prace konserwacyjne zainteresowały ją do tego stopnia, że na własne życzenie obejrzała emporę organową i przedłużyła oficjalną wizytę z zaplanowanej jednej do ponad dwóch godzin. Spotkała się w kościele także z prezydent Świdnicy, Beatą Moskal – Słaniewską i z mediami.