Home > Aktualności > Turystyczny Produkt Roku 2016
Fot. Dariusz Nowaczyński

Kościół Pokoju został uhonorowany certyfikatem „Turystyczny Produkt Roku 2016” przyznanym podczas Kongresu Turystyki. 12-14 października w Świdnicy spotkało się ponad 800 uczestników z całej Polski. Samorządowcy, przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej, uczelni i instytucji turystycznych rozmawiali m.in. o rozwoju turystyki w Polsce w perspektywie 2030, o zarządzaniu promocją, o trendach i innowacjach w branży turystycznej.

Marek Ciechanowski, Prezes Izby Turystyki Rzeczpospolitej Polskiej chwalił Świdnicę za doskonałą organizację. Pomysł przygotowania kongresu podsunęli miejscy urzędnicy.

– Chcieli wykorzystać swoje doświadczenia z organizacji Kongresu Regionów i pokazać na ogólnopolskim forum, co wartościowego mamy do zaoferowania. Dla naszego miasta to niebywała promocja – mówiła prezydent Beata Moskal-Słaniewska.

W czwartkowy wieczór gości kongresu przywitał na koncercie organowym w Kościele Pokoju ks. bp Waldemar Pytel i kantor Maciej Bator.

– XVII-wieczna Świdnica była miastem handlowym i zdarzało się, że popołudniami kupcy przychodzili do kościoła prosząc kantora o koncert, który miał być odpoczynkiem po całym dniu pracy – opowiadał Maciej Bator.

– Nawiązujemy poniekąd do tradycji; mm nadzieję, że również ten koncert będzie dla państwa wytchnieniem po intensywnych obradach.

(Fot. Dariusz Nowaczyński)