Home > Księgozbiór > Wspólnie o ochronie zabytkowego drewna i papieru

W ramach projektu „Kościół Pokoju w Świdnicy – obiekt UNESCO. Przywrócenie świetności luterańskiej enklawy” w lutym będziemy ponownie gościć jednego z naszych dwóch norweskich partnerów.

Specjaliści z okręgu Vest-Agder odwiedzili nas już w listopadzie, na konferencji otwierającej projekt. Tym razem pretekstem do spotkania będą trzydniowe wykłady i warsztaty „Ochrona zabytkowego drewna i papieru w polsko – norweskiej dyskusji interdyscyplinarnej”.

Na otwarte wykłady, które poprowadzą pracownicy Zakładu Konserwacji Papieru i Skóry Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w pierwszym dniu, 9 lutego zapraszamy wszystkich zainteresowanych m.in. konserwacją zapobiegawczą zbiorów.

Drugiego dnia goście obejrzą nasze archiwum, które jest w trakcie przebudowy i będą dyskutować o najkorzystniejszych sposobach jego przechowywania i udostępniania. W ostatnim dniu pobytu, 11 lutego wybiorą się do Krzeszowa, do biblioteki w klasztorze ss. Benedyktynek, gdzie niedawno przeprowadzono konserwację zachowawczą. Kolejnym etapem współpracy będzie letnia wizyta polskich konserwatorów papieru i skóry w Kristiansand.